قدمت صنعت نساجی در جهان، به هزاران سال پیش باز می‌گردد. جایی که بشر برای تهیه‌ی لباس و محافظت از خود در برابر سرما و گرما، به آن روی آورد و به مرور با ساده‌ترین ابزارها از پشم و سایر الیاف شروع به ریسیدن نخ کرد و سپس به تولید پارچه و پوشاک پرداخت. اما امروزه جایگاه منسوجات بسیار دگرگون شده و در تمامی زمینه‌ها نقش محصولات نساجی بسیار پررنگ می‌باشد. با پیشرفت علم و تکنولوژی، شاخه‌های جدیدی از تولید به این صنعت اضافه شده و هریک از محصولات آن، نقش انکارناپذیری در زندگی پیدا کرده‌اند.
یکی از بخش‌هایی که همواره در این صنعت مورد توجه بوده و همه روزه همراه با توسعه‌ی ابزارهای تولیدی پیشرفت کرده است، چاپ بر روی منسوجات است. در حال حاضر چاپ دیجیتال بر روی منسوجات پلی‌استری یکی از موفق‌ترین بخش‌های تولیدی صنعت نساجی است که با توجه به نداشتن محدودیت در تعداد رنگ و طرح و نقشه و همچنین محدود نبودن در مقدار سفارش، به سرعت در حال پیشرفت می‌باشد.
شرکت کاوه الیاف، با بیش از چند دهه فعالیت در صنعت نساجی، مفتخر است که طی سال‌های اخیر تولیدات خود را گسترش داده و به بازار محصولات چاپی نساجی وارد شود. این مجموعه، که محصولات آن تحت نام زمانتکس عرضه می‌شوند، یکی از بزرگترین خطوط چاپ دیجیتال بر روی منسوجات را در اختیار داشته و این توانایی را دارد که محصولات خود را تا عرض 3 متر تولید و در اختیار مشتریان قرار دهد. همچنین، وجود خطوط لمینیت و تکمیل در این مجموعه، موجب شده تا طیف گسترده‌ای از محصولات نساجی تولید و به بازار عرضه شوند.

فرش اتاق کودک

فرش یکی از مهم ترین وسایل در دکوراسیون اتاق کودک به شمار می‌رود؛ چراکه بر روی سلامت پاها و سلامت کودک تأثیر داشته و همچنین طرح و رنگ آن اهمیت بسزایی در زیبایی اتاق دارد. از این رو، خریداران می‌باید علاوه بر توجه به طرح و رنگ فرش به جنس آن نیز توجه داشته باشند تا بتوانند فرشی با کیفیت و زیبا را برای اتاق کودک انتخاب نمایند.
مجموعه فرش‌های اتاق کودک زمانتکس، دارای سطحی نرم و لطیف و بدون پرز بوده و در طرح‌ها و رنگ‌های جذاب برای کودکان تولید می‌شوند. طرح‌های کودکانه، مجموعه‌ای از طرح‌های فانتزی و کارتونی و حتی فرش‌های بازی متنوعی است که به پرورش خلاقیت کودکان کمک می‌کنند.

دیوارپوش

دیوارها به عنوان سازه اصلی در هر ساختمان، نقش عمده‌ای در زیباسازی فضای داخلی منزل دارند. یکی از تغییرات چشمگیری که می‌توان در فضای داخلی منزل ایجاد کرد، با انتخاب دیوارپوش مناسب خواهد بود. دیوارپوش پارچه‌ای یکی از مدل‌هایی است که امروزه در دکوراسیون منزل بسیار پر طرفدار شده است. این محصول زیبا دارای ویژگی‌های متعدد و زیبایی خاصی است که باعث شده تا استقبال از آن زیاد باشد.
همچنین این محصولات عمر زیادی دارند و برای مدت زیادی مهمان خانه‌ها خواهند بود. بدون شک وقتی از دیوارپوش پارچه‌ای استفاده می‌شود، دوام بیش تر آن ها مدنظر مصرف‌کننده است. نصب و اجرای دیوارپوش‌های پارچه ای یا همان پارچه‌های دیواری خیلی ساده تر از رنگ کردن است و تقریبا به راحتی نصب کاغذ دیواری انجام می‌شود. خصوصیت دیگر این دیوارپوش ها که آن ها را به یک گزینه خوب برای انتخاب تبدیل می کند، الیافی است که از ورود ضربه به دیوار جلوگیری می‌کنند. علاوه بر همه این‌ها، دیوارپوش های پارچه‌ای می‌توانند تا حدی به عنوان عایق نیز عمل کنند.

کفپوش

فرش یکی از عناصر ضروری در دکوراسیون خانه‌های ایرانی محسوب می‌شود. فرش حسی گرم و صمیمی به فضای خانه می‌بخشد و نقش بسیار چشمگیری در زیبایی آن ایفا می‌کند. امروزه با توسعه صنعت فرش، شاهد فرش‌های مختلف در بازار هستیم که هر کدام با طرح و نقش ویژه با تمام سلیقه‌ها همخوانی داشته و قابل استفاده در مکان‌های مختلف می باشد. فرش ایرانی برای تمام مردم سراسر دنیا آشناست و امروزه شاهد حضور آن در دکوراسیون اغلب خانه های خارج از کشور هستیم.
فرش‌های زمانتکس با در اختیار داشتن طیف وسیعی از طرح و نقش‌های سنتی و مدرن و در قالبی فانتزی، طی سال‌های اخیر توانسته از جایگاه مناسبی نزد مصرف‌کنندگان برخوردار شود. این فرش‌ها با تکنولوژی چاپ ترانسفر بر روی لایه یا پارچه‌ی نساجی و سپس لمینت کردن آن‌ها با لایه‌های دیگر نساجی تولید می‌شوند. این محصولات هیچ محدودیتی در طیف رنگی نداشته و حتی به صورت سفارشی برای مشتریان تولید می‌شوند.